ELÍZ E 31
67,32 € s DPH
ELÍZ EWHP 120 EW
1 160,98 € s DPH
Tepelné čerpadlo na ohrev TÚV, vzduch-voda, objem 120 litrov, COP dwh = 3,58, elektrická špirála 1500 W, digitálna riadiaca jednotka, WIFI.
Na sklade
Katalógové číslo:
ELZ_3377
Kategória: Kúrenie, Tepelné čerpadlá
Popis
ELÍZ EWHP 120 EW
Teplá voda zo vzduchu! Úspora prevádzkových nákladov.
Tepelné čerpadlo ELÍZ, model EWHP 120 EW na ohrev vody, spĺňa najnovšie trendy vo využívaní zelenej energie. Pracuje na princípe vzduch – voda s vysokou triedou energetickej účinnosti A+. Úspešne nahrádza klasické elektrické ohrievače vody, kde môže dosiahnuť až 70% úsporu prevádzkových nákladov. Biela farba čerpadla pôsobí moderným vzhľadom.
Kompaktné čerpadlo 2v1 s nízkym príkonom odvádza energiu priamo z ovzdušia, ktorú kompresor premení na teplo. Vyrobené teplo odovzdá kondenzačnému výmenníku tepla a ten svojou veľkou plochou okolo nádrže ohreje vodu v ohrievači vody. Čerpadlo používa chladivo R290 a doplnkové elektrické teleso 1,5 kW.
Ovládanie tepelného čerpadla
Celý proces ohrevu vody riadi digitálna riadiaca jednotka s veľkým dotykovým displejom. Elektronika je riadená jednoduchým a intuitívnym softvérom špeciálne navrhnutým na automatizáciu riadenia ohrevu vody. Tepelné čerpadlo obsahuje modernú funkciu WIFI, takže ho môžete ovládať cez svoje smart zariadenie v pohodlí odkiaľkoľvek.
Elektronika umožňuje ohrev vody vo viacerých režimoch:ECO – maximálna účinnosť a úspora nákladov, použité len tepelné čerpadlo AUTO – maximálne dodávanie teplej vody, kombinácia tepelné čerpadlo a elektrické ohrievacie teleso (čerpadlo samo zhodnotí potrebu v prípade tepelných výkyvov) ELEC – záložný alebo posilnený ohrev len elektrickým ohrievacím telesom BOOST – maximálny komfort, intenzívny ohrev, použitie tepelného čerpadla a elektrického telesa súčasne pre ešte rýchlejší ohrev vody
Teplota vody pri ohreve tepelným čerpadlom je 65°C (predvolená teplota 50°C), pri doplnkovom ohreve elektrickou špirálou až 75°C.
Elektronika na displeji zobrazuje prevádzku tepelného čerpadla, teplotu vody v nádrži ohrievača a tiež aj všetky systémové a chybové správy (ak nastanú). Poskytuje širokú škálu nastavení prevádzkových parametrov, nastavenie časovačov ohrevu vody a zobrazenie štatistík.
Nádrž ohrievača vody je vyrobená z kvalitnej ocele chránená vrstvou zirkónového smaltu. Kvalitná polyuretánová izolácia bez CFC hrúbky 38 mm zaručuje nízke tepelné straty a zvyšuje tým úsporu nákladov na ohrev vody.
Pripojenie k ZELENEJ ENERGII – Kompatibilné s fotovoltaikou
Výhody produktu:
Energeticky efektívny – nízke prevádzkové náklady
Vysoký koeficient výkonnosti – COPDWH 3,58 (pri vonkajšej teplote 20°C)
Efektívna prevádzka počas všetkých ročných období
Jednoduchá inštalácia v interieri
Inovatívna konštrukcia kondenzačného výmenníka tepla- hliníkový výmenník tepla s veľkou plochou okolo nádrže
Inštalované elektrické ohrievacie teleso s príkonom 1500 W
Maximálna teplota pri ohreve tepelným čerpadlom je 65°C
Pri doplnkovom ohreve elektrickou špirálou až 75°C
Digitálna riadiaca jednotka s viacerými režimami ohrevu- ovláda a spoľahlivo pracuje pre každý okruh: tepelné čerpadlo, elektrické teleso, kombinácia
Nastavenie teploty vody v rozsahu 20 – 75°C
Elektronický termoregulačný ventil
Diagnostika a hlásenie chybových správ
Protimrazová ochrana, Ochrana proti prehriatiu
Ochrana proti baktériam Anti-Legionella
Ovládanie cez WIFI
Vstavaný časovač umožňuje ohrev v obdobiach nízkej tarify elektrickej energie
Magnéziová anóda
Parametre
| Výrobca: | ELÍZ |
|---|---|
| typ | EWHP 120 EW |
| objem | 120 lit. |
| príkon tepelného čerpadla | 310 W |
| menovitý tepelný výkon | 1810 W |
| COP DWH | 3,58 (20/15 C) |
| typ chladiva | R290 / 150g |
| príkon | 1500 W |
| napätie | 230 V |
| istenie | 16 A |
| elektrické krytie | IPX4 |
| inštalácia na stenu | áno |
| bezpečnostná poistka | áno |
| maximálny pracovný tlak vody | 0,8 MPa |
| pripojenie vody | G1/2 ” |
| maximálny tlak nádoby | 8 bar |
| doba ohrevu vody 12 - 65 °C | 5,4 hod |
| záruka na nádrž | 2 rokov |
| max. teplota teplej vody | 75 °C |
| pracovná teplota okolia | -7 až +43 °C |
| hlučnosť | 50 dB (A) |
| hmotnosť ohrievača | 62 kg |
Doručenie a platba
Spôsoby doručenia a prevzatia tovaru
V našom internetovom obchode si môžete zvoliť z nasledujúcich spôsobov doručenia, alebo prevzatia tovaru :
Doručenie kuriérom DPD
pri objednávke do 200 € — 5,90 € s DPH
pri objednávke od 200 € — bezplatne
Osobný odber
v prevádzkach v Bratislave, Senci, alebo v Sládkovičove
(osobných odber možný len po potvrdení objednávky)
Spôsoby platby
Za objednaný tovar môžete zaplatiť jedným z nasledujúcich spôsobov :
Platbou kartou vopred
VISA, MasterCard a Maestro
Prevodom na účet vopred
SK62 0900 0000 0000 2408 7964
Hotovosťou pri osobnom odbere
v prevádzkach ELMONOP
Na dobierku pri doručení tovaru kuriérom
v hotovosti, alebo kartou — 2,00 € s DPH






